Betonet

Wylewki anhydrytowe – blog

Samopoziomujące się wylewki anhydrytowe

Samopoziomujące się wylewki anhydrytowe

Podłogi to jeden z najważniejszych elementów każdego mieszkania, dlatego konieczne jest wykonanie ich z odpowiedniej jakości materiałów oraz na tyle precyzyjnie, aby ich codzienne użytkowanie było komfortowe. Niebagatelne znaczenie ma zastosowanie właściwych wylewek, które mogą być wykonane z cementu lub anhydrytu. Co trzeba wiedzieć o wylewkach anhydrytowych?

Właściwości wylewek anhydrytowych

 

Podłogi to jeden z najważniejszych elementów każdego mieszkania, dlatego konieczne jest wykonanie ich z odpowiedniej jakości materiałów oraz na tyle precyzyjnie, aby ich codzienne użytkowanie było komfortowe

Wylewki anhydrytowe Katowice – DMKA wylewki, których głównym składnikiem jest anhydryt, czyli bezwodna forma siarczanu wapnia, mają właściwości samopoziomujące, dzięki czemu posadzka staje się idealnie gładką i równą powierzchnią. Płynna konsystencja ułatwia nakładanie i nie wymaga dodatkowej pielęgnacji. Istotną zaletą jest również fakt, że wysychają one znacznie szybciej od cementowych i tym samym przyspieszając kolejne prace wykończeniowe.

Posadzki z anhydrytu są bardziej elastyczne od cementowych i nie wymagają zbrojenia, a także dylatacji. Są przy tym wytrzymałe i znacznie lepiej przewodzą ciepło, dlatego są świetnym rozwiązaniem przede wszystkim tam, gdzie zostało zastosowane ogrzewanie podłogowe. Są one również lżejsze od wylewek cementowych, a ich wykonanie przebiega sprawniej i szybciej, co zdecydowanie przemawia na ich korzyść.

Gdzie zastosować wylewki anhydrytowe?

Obecnie wylewki anhydrytowe Katowice stosuje się przede wszystkich w nowoczesnych domach jednorodzinnych jako podkład pod każdy rodzaj podłogi. Na takiej wylewce można zastosować zarówno podłogę wykonaną z paneli, parkietu, kamienia, terakoty czy różnorodnych wykładzin podłogowych, czyli praktycznie w każdym pomieszczeniu, gdzie chcemy cieszyć się równą i komfortową podłogą.

W pełni zrozumiałe jest również zastosowanie takich wylewek w budynkach z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ anhydryt znacznie lepiej i szybciej się nagrzewa przyczyniając się do większego komfortu w naszym mieszkaniu. Wylewki anhydrytowe Katowice są więc coraz powszechniej stosowane przede wszystkim w zabudowie jednorodzinnej, ale takie rozwiązanie z powodzeniem można również stosować w innych okolicznościach.

Wylewki anhydrytowe Katowice a wilgoć

 

Należy być ostrożnym w przypadku stosowania wylewek anhydrytowych w pomieszczeniach, które narażone są na większą wilgoć, a nawet zalanie

Należy być ostrożnym w przypadku stosowania wylewek anhydrytowych w pomieszczeniach, które narażone są na większą wilgoć, a nawet zalanie. Są to przede wszystkim łazienki, pralnie czy kuchnie. Anhydryt pod wpływem wody traci nieco na swoich właściwościach, dlatego zastosowanie go w pomieszczeniach o podwyższonej wilgoci wymaga zainwestowania w profesjonalną izolację przeciwwilgociową, wtedy mamy pewność, że woda nie zaszkodzi naszej posadzce.