Betonet

Wylewki anhydrytowe – blog

Wylewki anhydrytowe – gdzie warto kupić?

Wylewki anhydrytowe – gdzie warto kupić?

Czym jest wylewka anhydrytowa?

Wylewki anhydrytowe (https://www.dmka-wylewki.pl/) to płynne wylewki, wytwarzane na bazie spoiwa anhydrytowego, innymi słowy odwodnionego gipsu. Wylewki tego rodzaju stanowią ułatwienie dla wykonawców ponieważ są one samopoziomujące. Wylewkę samopoziomująca nakładamy w danym pomieszczeniu równomiernie po całej powierzchni a kwestie wyrównania zostawiamy grawitacji. Ze względu na niewielka ilość potrzebnych umiejętności do położenia posadzki w oparciu o tą wylewkę jest ona stosowana powszechnie w firmach budowlanych. Podobne rozwiązania stosuje się w momentach kiedy właściciel mieszkania, domu planuje zamontowanie ogrzewania podłogowego, lub po prostu zależy mu na czasie.

Kiedy stosowane są wylewki anhydrytowe?

Stosowanie tego typu materiału powszechne jest przy pracach wykończeniowych, które muszą być wykonane szybko niestety ma to swoje wady. Wylewki anhydrytowe są droższe od klasycznego gipsu i mogą stanowić poważna przeszkodę jeżeli chcemy zaoszczędzić. Mimo swoich wad idealnie nadają się w pomieszczeniach gdzie planowane jest ogrzewanie podłogowe. Ze względu na instalacje ogrzewania podłogowego która z zasady jest nierówna wygładzanie podłogi może być trudnym zadaniem, nie jednak przy wylewce samopoziomującej. W przypadku masy płynnej wnika ona we wszystkie szczeliny pomiędzy instalacją ogrzewania podłogowego i tworzy równą powierzchnię zupełnie jak lustro wody. Dodatkową zaletą stosowania anhydrytu jest jego dobre przewodnictwo cieplne które zapewnia szybki transfer ciepła z instalacji ogrzewania podłogowe prosto do naszych stóp.

Gdzie zakupić wylewki anhydrytowe?

Ze względu na swoją specyfikę anhydryt jest podatny na działanie wody i wilgoci, szczególnie tej utrzymującej się długi czas

Anhydryt jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanych powszechnie w budownictwie a same wylewki możemy dostać wszędzie. Pamiętajmy że wybieranie najtańszych proponowanych opcji nie musi oznaczać najwyższej jakości wylewki. Aby zakupić dobrej jakości wylewkę najlepiej sprawdzić porównywarki na stronach marketów budowlanych, lub przejrzeć fora tematyczne. 

Wylewki anhydrytowe – Śląsk

Idealna powierzchnia dostępna od ręki już teraz w każdym markecie budowlanym. Zakupienie wylewki anhydrytowej jest prostsze niż nigdy wcześniej, ponieważ rozwiązanie to stało się bardzo popularne. Obecnie wylewki w najlepszym stosunku jakości do ceny dostępne są praktycznie jedynie w sklepach budowlanych gdzie posiadamy gwarancje jakości i fachową obsługę która doradzi. Proces położenia a w zasadzie wylania anhydrytu jest na tyle prosty że możemy to zrobić w warunkach domowych bez pomocy fachowej ekipy. Jeżeli jednak chcemy aby wylewką zajęli się profesjonaliści to koniecznie udajmy się w pierwszej kolejności do ekip które posiadają swój własny sprzęt i doświadczenie.

Koszt wylewki anhydrytowej wliczając w to jej zakup i położenie może wahać się w okolicach 40 zł za m2, co stanowi niewielką cenę jak na szybkość położenia i efekt końcowy. Warto zaznaczyć że wiele firm oferuje indywidualne wyceny dzięki czemu jesteśmy w stanie również zejść z ceny przy większej powierzchni.

Kiedy unikać anhydrytu?

Ze względu na swoją specyfikę anhydryt jest podatny na działanie wody i wilgoci, szczególnie tej utrzymującej się długi czas. Warto więc przy decyzję na tego rodzaju wylewkę zrezygnować z takich pomieszczeń jak kuchnia lub łazienka. Oczywiście jeśli jednak uprzemy się przy zastosowaniu anhydrytu koniecznie powinniśmy samą wylewkę zabezpieczyć pokrywając ją folią w płynie. Folia w płynie pozwoli odciąć dostęp wody do wylewki i tym samym uodpornić ją na działanie wilgoci. Podobna sytuacja ma miejsce przy pomieszczeniach niepodpiwniczonych.