Betonet

Wylewki anhydrytowe – blog

Posadzki anhydrytowe Śląsk

Posadzki anhydrytowe Śląsk

Tradycyjne wylewki betonowe powoli tracą popularność. Inwestorzy coraz uważniej śledzą nowinki na rynku materiałów i rozwiązań budowlanych, a doświadczeni fachowcy coraz częściej dostrzegają zalety innych niż klasyczne rozwiązań. Jednym z nich jest popularna w ostatnich kilku latach wylewka anhydrytowa. Jest to płynna wylewka samopoziomująca wytwarzana na bazie spoiwa anhydrytowego. Charakteryzuje się wysokimi parametrami termoprzewodzącymi oraz bardzo wysoką wytrzymałością.

Właściwości wylewki anhydrytowej

Tradycyjne wylewki betonowe powoli tracą popularność

Niekwestionowanym atutem każdej posadzki anhydrytowej jest jej idealnie równa powierzchnia. Wszystko za sprawą płynnej konsystencji oraz właściwościom samopoziomującym, które gwarantują równość podkładu. Wylewka anhydrytowa jest dużo lżejsza od wylewki cementowej, co przekłada się również na szybkość ogrzewania, jeśli mamy do czynienia z ogrzewaniem podłogowym. Ponadto fakt, że anhydryt jest lżejszy od betonu przekłada się również na zapobieganie niepotrzebnemu, nadmiernemu obciążaniu stropu. Inwestorzy zgodnie przyznają, że podkład anhydrytowy krócej się nagrzewa w przeciwieństwie do klasycznej betonowej podłogi. Wylewka anhydrytowa może być wykonywana na dużych powierzchniach bez konieczności przeprowadzania prac pod nazwą „dylatacji pośrednich”. Podkład anhydrytowy schnie znacząco szybciej od betonowego, co sprawia, że dalsze prace remontowo-budowlane można prowadzić znacząco szybciej niż w przypadku wylania podłogi cementowej. Fachowcy podkreślają ponadto łatwą aplikację w przypadku wylewek anhydrytowych. Nie wymagają one ręcznego zacierania w niewygodnej pozycji.

Inne zalety wylewki anhydrytowej:

Niekwestionowanym atutem każdej posadzki anhydrytowej jest jej idealnie równa powierzchnia

  • duża wytrzymałość na zginanie
  • brak konieczności wykonywania zbrojenia i dylatacji
  • krótszy czas dojrzewania
  • możliwość wykonania na podkładach podłogowych każdego typu
  • nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych po ułożeniu
  • doskonale przewodzi ciepło
  • elastyczność
  • niepalność (ma to szczególne znaczenie w lokalach użyteczności publicznej)

Posadzki anhydrytowe na Śląsku

Na Śląsku bez problemu można znaleźć firmę wykonawczą, która wykonuje posadzki anhydrytowe. Warto skorzystać z rekomendacji i poleceń osób, u których tego typu wylewka została poprawnie wykonana. Choć wylewki anhydrytowe są stosunkowo nowym rozwiązaniem budowlanym coraz więcej firm budowlanych ma je w swojej ofercie i dysponuje niezbędnych sprzętem i narzędziami do wykonania takiego zlecenia. Posadzki anhydrytowe Śląsk to gwarancja realizacji zadania terminowo i zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.