Betonet

Wylewki anhydrytowe – blog

Posadzki anhydrytowe – najważniejsze informacje

Posadzki anhydrytowe – najważniejsze informacje

Posadzki anhydrytowe – DMKA wylewki w ciągu ostatnich kilku lat zyskały wielką popularność. Mimo że najpowszechniej w dalszym ciągu stosuje się klasyczne wylewki betonowe, to coraz więcej inwestorów sięga właśnie po anhydryt. Dzieje się tak nie bez powodu. Posadzki wykonane z udziałem anhydrytu mają szereg zalet, które sprawiają, że zdecydowanie warto przyjrzeć się im lepiej. Co warto o nich wiedzieć?

Co to jest anhydryt?

Anhydryt to minerał, który dość powszechnie występuje na całej Ziemi. Pod względem chemicznym jest to bezwodny siarczan wapnia. Oczywiście w przyrodzie anhydryt bardzo rzadko występuje w formie czystej. Najczęściej spotyka się go z domieszkami innych minerałów. Dawniej wykorzystywano go do produkcji bardzo wysokiej jakości zaprawy murarskiej. Obecnie wykorzystuje się przede wszystkim anhydryt syntetyczny, który powstaje w zakładach przemysłowych. Od naturalnego różni się tym, że nie ma żadnych domieszek, dzięki czemu można otrzymać o wiele czystszy produkt, a właściwości wylewek anhydrytowych są o wiele bardziej przewidywalne.

Jak wykonuje się posadzki anhydrytowe?

Masa, z której powstaje posadzka anhydrytowa, składa się z czystego anhydrytu i kilku innych mineralnych dodatków, dzięki którym zyskuje swoje właściwości. Technika wykonania posadzki anhydrytowej jest w zasadzie taka sama jak technika wykonania zwykłej wylewki betonowej. Osoby, które pracują przy wylewkach i mają doświadczenie z anhydrytem wiedzą jednak dobrze, że posadzki tego rodzaju wykonuje się łatwiej ze względu na specyficzną konsystencję samopoziomującej masy anhydrytowej.

Anhydryt to minerał, który dość powszechnie występuje na całej Ziemi

Posadzki anhydrytowe Gliwice – coraz bardziej popularne rozwiązanie?

W kwestii takiej jak posadzki anhydrytowe Gliwice nie pozostają z tyłu za resztą naszego kraju. W mieście i okolicach dostępne są firmy, które zajmują się wykonaniem tego rodzaju posadzek, a sam materiał dostać można bardzo łatwo. Zdecydowanie można powiedzieć, że posadzki wykonany z anhydrytu prawdopodobnie będą przyszłością budownictwa.

Dlaczego warto zainteresować się posadzkami anhydrytowymi.

Posadzki anhydrytowe mają szereg zalet, które sprawiają, że cieszą się dużym uznaniem. Najważniejsze z nich to:

  • łatwość wykonania,
  • wytrzymałość,
  • szybkość wiązania.

Bardzo ważną zaletą posadzek tego rodzaju jest ich wysoki współczynnik przewodnictwa cieplnego. Dzięki temu posadzki wykonane z tego materiału świetnie sprawdzają się i często wybierane są w domach, w których zainstalowano ogrzewanie podłogowe. Pod tym względem anhydryt sprawdza się lepiej niż zwykłe wylewki betonowe.